!!! Вітаємо !!!
З Днем народження
Ткачук Наталію Петрівну
вчителя фізичного виховання

Науково-експериментальні технології під час проведення уроків фізики

Сучасна фізика — найважливіше джерело знань про навколиш­ній світ, основа науково-технічного прогресу і разом з тим — один з найважливіших компонентів людської культури. Сьогодні важли­вим є не лише зміст навчання, а й процес його передачі. І тут допома­гає використання рольових ігор, моделювання життєвих ситуацій, тощо. Учні вирішують проблемні і творчі завдання, що забезпечує розвиток творчого мислення.

Оскільки сучасна методика викладання фізики пропонує велику кількість демонстрацій з кожної теми шкільного курсу, перед учителем виникає  проблема  відбору дослідів, які найповніше відповідають дидактичній меті дослідження, найвиразніше ілюструють явище чи фізичну теорію і можуть бути відтворені під час реального експерименту.

Найслабшим місцем у загальній освітній підготовці школярів нині залишається недостатня сформованість умінь опрацювати інформацію, вільно використовувати здобуті знання для розв`язання  практичних завдань, аналізу нестандартних ситуацій, тощо. Значну допомогу для реалізації таких завдань на уроках  надає саме навчальний експеримент  у вчителів фізики Іспаської ЗОШ І-ІІІ ст. Скоропляса  Миколи  Григоровича та Гакмана Віталія Дмитровича.

28 лютого на базі школи було проведено методичне об`єднання вчителів фізики Вижницького ОТГ на тему «Науково-експериментальні технології під час проведення уроків фізики». У заході взяли участь начальник відділу освіти, культури, медицини і спорту Заєць Ася Леонідівна, спеціаліст відділу Айвазовська Ольга Дмитрівна, в. о. старости села Іспас Гордійчук Олексій Танасійович, вчителі – предметники. Згідно плану роботи присутні мали можливість відвідати урок фізики у 8-Б  класі на тему «Джерела  електричного струму», вчитель Скоропляс М. Г., та інтелектуальну гру «Найрозумніший», яку провів директор школи Гакман В.Д.

Ася Леонідівна відзначила високий науково-методичний рівень проведених заходів. Майстерність вчителів виявилася в тому, що за допомогою фізичного експерименту учні засвоїли навчальний матеріал про джерела електричного струму. На уроці були використані новітні технології, практичні досліди та елементи гри.

Фізичний експеримент був використаний під час інтелектуальної гри Гакманом В.Д., метою якої було поглибити й закріпити знання учнів, отримані на уро­ках фізики,  формувати в учнів уміння пояснювати явища, що зус­трічаються в повсякденному житті, розвивати спостережливість, кмітливість, уміння швидко переключати увагу, розвивати логічне мислення, уміння знаходити правильне рішення, формувати вмін­ня застосовувати в разі необхідності індуктивні і дедуктивні методи, формувати високі моральні якості: доброзичливість, взаєморозумін­ня, колективізм, почуття взаємної відповідальності, уміння гідно відстоювати свою точку зору в процесі роботи, виховувати інтерес до науки, повагу до знань.

До участі у грі залучені учні-призери І-ІІІ етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, які продемонстрували високі знання з різних галузей наук: фізики, біології, хімії, праці, техніки, географії, астрономії, літератури, людини і світу та математики. Символічний кубок переможця отримав учень 8-Акласу  Мазуряк Ростислав Романович. Друге місце здобули учні 10 класу Лучик Яна Юріївна та 8-Б класу - Лучик Іван Миколайович. Між турами елементом релаксації був фізичний експеримент та лірична пісня «Я піду в далекі гори» у виконанні учня 7-Б класу Гакмана Артура.

Такий захід  допоміг присутнім  краще пізнати індивідуальні здібності учнів, розкрити  їхній творчий потенціал.

Кожна справа, організована вчителем, принесе дітям повне задо­волення лише тоді, коли вона врахує потреби кожного учня, знай­шовши відгук у його переживаннях, почуттях, позитивних емоціях.

Заступник директора з навчально - виховної роботи  А.В.Щербань

zx9 4.JPG