Іспаський ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. М. Марфієвича

!!!Вітаємо з Днем народження!!!
Бельмегу Анатолія Михайловича

вчителя трудового навчання

Батьки, навчайте дітей поважати інших!

Навчити дитину поважати інших – не так просто, як може здатися на перший погляд. Брак у дітей поваги до людей навколо часто стає проблемою для батьків та вчителів. Досить важливо навчити дитину поважати інших людей, оскільки це не тільки стане для неї основою, на якій базуватиметься спілкування з ними, а й формуватиме в неї самоповагу.

Декілька порад, як навчити дитину поваги:

• батькам дуже важливо самим поважати свою дитину. Напевно, ви чули просте правило: коли ви шануєте інших – вас теж починають поважати. Шануйте своїх дітей! Приділяйте їм якомога більше своєї уваги, дослухайтеся їх – тільки так ви дасте зрозуміти дітям, як важливо поважати інших;
  • діти завжди вчаться у старших. Щоб навчити дитину гарних манер, ви самі маєте їх виявляти. Дитину можна навчити говорити фрази «будь ласка» і «дякую» тільки за умови, що ви самі їх використовуєте. Загалом навчити дитину ввічливості батьки можуть тільки тоді, коли самі поводяться ввічливо;
  • не завжди потрібно, щоб дитина думала або відчувала те саме, що й ви. Незгода з людиною не означає неповагу до неї. Ви можете пояснити дитині, що саме вважаєте правильним, але не варто нав'язувати їй свою думку. Дитина може не погоджуватися з вами, але при цьому поважати вас;
  • реагувати на ситуації – це добре, але надмірно реагувати – погано. Щоразу, коли ситуація потребує від вас суворості, виявляйте непохитність. Однак не застосовуйте крик або образи. Запам'ятайте: дитина вчиться у вас. Якщо гримати на неї, у майбутньому вона обов'язково чинитиме так само. Ви можете виявляти суворість у вихованні дитини, але при цьому поважати її;
  • дайте дитині змогу зрозуміти її межі. Встановити межі для дитини – досить важливе завдання батьків. Якщо дитина не слухається вас – обговоріть межі допустимої поведінки. Дитина завжди прагне більшої свободи, але поважає обмеження, якщо розуміє їх;
  • дуже важливо хвалити дитину, якщо вона демонструє гарну поведінку. Щоразу, коли дитина виявляє шанобливу поведінку вдома або на вулиці, скажіть їй, що ви пишаєтеся нею. Це стимулюватиме її поводитися так само й надалі.

Батькам про правила поведінки в зимовий період

Шановні  батьки: пильнуйте своїх дітей, постійно нагадуйте їм про те, як потрібно поводитись під час зимового періоду, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу доріг, річок, ставків. Будьте обережні! Бережіть ваші життя!
·Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете  посковзнутися і впасти.

·  Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.

· Заборонено ходити близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування

·При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.

·  Заборонено перебігати дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

·   Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі – це небезпечно.

·   Заборонено чіплятись до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.

·   Заборонено спускатись з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

· Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.

·  Заборонено гратись в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.

·    Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт,  ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

·   Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.

·    Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня  видимість. Як каже народна мудрість «Сім раз відмір, а раз відріж».

·  Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

xxxxxxxx1 2.JPG

Ваш IP: 3.234.221.67