Іспаська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Миколи Марфієвича

Get Adobe Flash player

Навчально-виховний процес

Привітання

           

  Моє серце в горах, воно там навіки,

Моє серце в горах, де олені дикі,

Де оленів гнав я й косулю шукав,

Моє серце в горах, де б я не блукав.

Куди б не подався і де б не бродив,

Тебе, Верховино, я навік полюбив

                                                               Роберт Бернс(1759-1796) МОЄ СЕРЦЕ В ГОРАХ

Такі ліричні слова можуть зворушити тих людей, які народилися серед гір і прекрасних зелених долин з дзвінкими гірськими потоками лікувальної води. Для відомого шотландського поета гори його рідної Шотландії були надзвичайно дорогими його серцю. Для канадця це можуть бути Скелясті гори чи Кордільєри. Для тих людей, котрі живуть на Буковині, Карпатські гори є притулком печалі й радості, горя й веселих забав. Буковина є частиною Карпат. В північній частині Буковини знаходиться Чернівецька область. Хоча вона є найменшою в Україні, вона стала рідною для українців і поляків, євреїв і німців, румунів і чехів, і людей багатьох інших національностей. Вони збагачують своєю невтомною працею цю чудову землю, де ростуть міцний бук, вічнозелені сосни й ялини й показний дуб.

Детальніше: Географічна довідка

У передгір'ї чарівних Карпат на правому березі швидкоплинного Черемошу розкинулось мальовниче село Іспас. Здавна славиться воно своїми добродушними, дружніми, працьовитими й привітними людьми. Славне село своєю історією. Різні версії щодо походження назви села побутують в історичних хроніках. Однією з них є та, що його назва походить від слова “пасовисько”. Співзвучність топонімічної назви села із словом “пасовисько” є чи не найлегшим поясненням її походження і водночас викликає сумнів щодо її істинності. Чому б не повірити і народній легенді про походження назви села? Адже в кожній легенді є доля правди. 

Детальніше: Слідами історії

 

 

 

 

 

Такий храм науки одержали юні мешканці Іспаса в 1982 році.

 

 

 

 

 

Нове приміщення школи зі світлими предметними кабінетами, ве­ликими актовим та спортивним залами, шкільною їдальнею, майстер­нею відчинило свої двері 1-го вересня 1982 року. Воно вимагало створення у ньому ділової обстановки, затишку, психологічного комфорту. Перед кожним учителем було поставлено конкретне завдання - стати активним учасником реформування діяльності школи, оновлення її змісту.

Детальніше: Школа на сучасному етапі

Будинок директора школи Сенюка, в якому розміщалася школа у другій половині XIX ст. Тепер - це жилий будинок.

1860 рік - рік заснування школи в селі Іспас. В той час край пере­бував у складі Австро-Угорської імперії. Навчання велось німецькою та частково українською мовами. Учні навчались в арендованих при­міщеннях священика Вінницького, Штеф'юка та інших. Перше при­міщення школи за часів Австрії знаходилось у будинку колишнього директора школи Сенюка. Але, на жаль, до школи ходило мало учнів. Нестатки заставляли дітей наймитувати. У своєму звіті «Про стан ос­віти у Вижницькому повіті» колишній інспектор шкіл, відомий пись­менник Юрій Федькович, відвідавши в 1876 році школу, писав: «В селі Іспас є 186 хлопчиків і дівчаток шкільного віку, записано у школу - 48, школу відвідують – 15.

Детальніше: Школа часів Австро-Угорської імперії

Випадкове зображення:

za10.JPG

Счетчик посещений

261191
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
За попередній місяць
За всі дні
17
189
792
250664
2049
4217
261191

Ваш IP: 3.214.224.224