!!! Вітаємо !!!
З Днем народження
Демчук Ангеліну Василівну

Такий храм науки одержали юні мешканці Іспаса в 1982 році.

Нове приміщення школи зі світлими предметними кабінетами, ве­ликими актовим та спортивним залами, шкільною їдальнею, майстер­нею відчинило свої двері 1-го вересня 1982 року. Воно вимагало створення у ньому ділової обстановки, затишку, психологічного комфорту. Перед кожним учителем було поставлено конкретне завдання - стати активним учасником реформування діяльності школи, оновлення її змісту.

Тільки завдяки ентузіазму вчителів школи  при допомозі учнів  та батьків удалося успішно вирішити  зазначені проблеми. Старше покоління вчителів задавало тон в роботі. За чотири роки шкільне приміщення повністю змінило свій внутрішній інтер’єр. Зараз тут є всі сучасні зручності для початкових класів. Вони відзначаються своїм оригінальним сучасним дизайном.

Яскраві кольорові тематичні картини, плакати, виготовлені вчителями та учнями, завжди під руками й спонукають учнів до творчої праці.

Велика увага приділяється вихованню в учнів бережливого відношення до природи. З цією метою був створений клас-музей з охорони природи для молодших школярів. Дика природа представлена тут в кольорових малюнках та фотографіях. Вони виконані з такою майстерністю, що не можна не захоплюватись красотою природи, зображеної на них та кваліфікацією художника.

Шкільний кабінет хімії має все необхідне обладнання для успішного засвоєння навчальної  програми. Спеціальні електрифіковані стенди, плакати допомагають учням краще зрозуміти природу хімічних процесів. Хімічні речовини зберігаються в спеціальній посуді й широко використовуються при виконанні лабораторних та практичних робіт. Електрифікована таблиця хімічних елементів сприяє кращому засвоєнню їх властивостей.

Шкільний кабінет фізики – це лабораторія для проведення фізичних дослідів та експериментів. Він по сучасному обладнаний і вражає своїм естетичним  оформленням. На стендах відображені основні розділи фізики, фізичні закони, використання фізики в науці і техніці.

По-сучасному обладнаний кабінет англійської мови. Багатий аудіовізуальний матеріал допомагає вчителям ефективно проводити уроки, позакласні виховні заходи. Естетично оформлені стенди «Ukraine», «Great Britain», «Canada», «The United States of America» несуть детальну інформацію про гео­графію, економіку, населення цих країн. Окремі стенди висвітлюють ро­боту гуртківців - юних знавців англійської мови. Стенди «Learn to Study», «The Teacher's Advice» дають корисні поради учням щодо шляхів кра­щого засвоєння іноземної мови, розвитку комунікативних здібностей школярів. Англійська мова вивчається за допомогою комп’ютерних програм, аудіо та відео касет та за оксфордськими  підручниками.

Учні мають можливість користатись мережею “Інтернет”.  До їх послуг  граматичні й лексичні таблиці, роздавальний дидактичний матеріал, комп'ютерне забезпечення вивчення грамати­ки, лексики, орфографії англійської мови, робота з автоматичним дво­мовним перекладачем. Створенню компютерного класу сприяли бізнесмени з Канади та міжнародний клуб “Ротарі” Усе це для тих, хто вирішив усерйоз вивчати даний предмет.

Наші вчителі англійської мови розуміють, що знання іноземної мови збагачують  рідну мову, роблять її більш виразною та гнучкою. Уроки рідної мови та літератури в школі – це уроки, які вивчають людину. А література у школі - це уроки людинознавства, це колискова пісня створена письменником, а виспівати її повинен учитель словесності.

Успіхом реалізації даної ідеї є змістовність і нестандартність уроків, а допоміжним за­собом - кабінет літературного краєзнавства, який нині переріс у клас-музей Миколи Марфієвича, українського письменника, педагога, урод­женця села Іспас.

В 1998 році на честь сторіччя від дня народження поета школі було присвоєно ім’я М.Марфієвича Інтерес викликають матеріали кабінету, що розповідають про пись­менників, літературознавців, критиків Вижниччини та Буковини.

100-річні іменини письменника-земляка Миколи Марфієвича ста­ли живильним джерелом, що спонукало до збору матеріалів про його життєвий, громадсько-педагогічний і творчий шлях.

Про життєву позицію поета-громадянина, про творіння серця й пера, про творчі зв'язки з письменниками України, про зустрічі з одно­сельчанами, про викладацьку, наукову роботу розповідають матеріа­ли стендів класу-музею.

А спогади старожилів села, родичів Миколи Марфієвича, його ко­лишніх учнів свідчать про велику зацікавленість духовними джерела­ми землі нашої. Микола Марфієвич - це тільки галузка з розкішного дерева родоводу іспасчан.

Загальновідомо, що кожен цікавиться історією своєї нації. Заглибитись в історію свого краю дозволяють кабінети історії. Тут відображені різні етапи розвитку історії України, детальний опис української геральдики. Учні також мають доступ до історичної літератури й до різних матеріалів стосовно історії надали Чернівецький обласний архів та кафедра історії ЧДУ. На базі кабінету історії проводяться методичні об'єднання, райо­нні та-обласні семінари, конкурси.

Своє розширення історія рідного краю, зокрема села Іспас, зна­йшла в кабінеті етнографії. У ньому зібрано й систематизо­вано цікавий і цінний краєзнавчий матеріал з історії краю та села Іспас. На стендах скомпоновані чудові фотомонтажі зразків старовинно­го одягу різних епох. Виставлено комплекти чоловічого та жіночого одягу, вироби з дерева, кераміки, ткацтва, старовинні знаряддя праці. Зібрано цікавий матеріал про історію села, легенди й перекази, на­родні пісні, звичаї й обряди, сімейні свята і традиції, про народних умільців та інше. Краєзнавчий матеріал успішно використовується на уроках історії й українознавства.

Ваш IP: 34.228.38.35